Publicat în 1 mai 2012, 21:15 /
14 elite & idei
Theodor Paleologu și-a depus candidatura la Primăria sectorului 1
Deputatul Theodor Paleologu şi-a depus marţi candidatura la funcţia de primar al sectorului 1 al Capitalei din partea Partidului Democrat Liberal, el venind pe bicicletă la sediul Biroului Electoral sector 1.
Chestionat care sunt atuurile cu care merge în campanie, fostul ministru al Culturii a spus că el nu poate vorbi eventual decât de defectele pe care le are, nu de calităţile sale.
“Într-adevăr se poate spune că sunt prea fraier ca să iau şpagă, că sunt foarte zgârcit cu banul public, sau că sunt încăpăţânat, in sensul că îmi duc proiectele până la capăt, adică nu mă las descurajat”, a arătat Paleologu.
Articol publicat pe www.realitatea.net
Ultima ora:
ObservatorIlie Pușcaș: Tehnologia blockchain devine un pilon strategic pentru economia viitorului
PoliticRadu Burnete: Mark Rutte a transmis astăzi un mesaj foarte clar – România are aliați pe care se poate baza. Dacă România este atacată, 31 de state vor sări în apărarea ei
EconomieGruia Stoica: Electroputere VFU Pașcani, parte a GRAMPET Group, câștigă pentru a treia oară în fața STB, în procedura de atribuire a contractului de tramvaie pentru București
ExternCristian Andrei: Câteva facts despre alegerile de ieri din US, care ne arată lucrurile un pic mai nuanțate
SocialStefan Radu Oprea: Profesor pentru o oră!
EvenimenteCristian Sporis:🚀 MoonshotX Edition II Bootcamp – Romania’s first private economic diplomacy platform!
EditorialMarco Badea: New York-ul și-a ales primarul care promite să-l salveze. Zohran Mamdani intră în război cu Trump
CulturaLigia Deca: În domeniul cultural, România continuă să-și protejeze și să-și promoveze patrimoniul, inclusiv siturile de patrimoniu UNESCO
Club Romania | Elite si idei / www.oranoua.ro - Open Source Internet Database part of a non-governmental project / Contact: office[at]oranoua[.]ro | Operated by CRSC Europe


