Traian Halalai: Academia de Studii Economice premiaza Eximbank cu ”Meritul universitar”
Contributia EximBank la promovarea valorilor invatamantului universitar a fost recompensata astazi de Academia de Studii Economice cu ”Meritul universitar cu medalie de aur Nicolae D. Xenopol”, in cadrul evenimentelor care marcheaza aniversarea a 110 ani de la infiintarea ASE, prima si cea mai performanta universitate de profil economic si administratie publica din Romania.
”Aceasta distinctie reprezinta cea mai inalta forma de apreciere prin care Academia de Studii Economice onoreaza activitatea organizatiilor care au contribuit la promovarea valorilor invatamantului superior din Romania”, potrivit reprezentantilor ASE.
EximBank s-a implicat de-a lungul timpului in numeroase proiecte educationale financiare sau antreprenoriale pentru liceeni si studenti, implementand programe care sa faca mult mai usoara tranzitia tinerilor de la scoala la viata activa, cu posibilitatea de a performa rapid, precum si programe pentru centre educationale care sa sustina activitatea didactica si de cercetare.
Cu ocazia aniversarii a 110 ani de la infiintarea ASE, EximBank transmite felicitari intregului corp profesoral pentru dedicatie si implicare si ureaza Academiei de Studii Economice multi ani cu generatii de specialisti de exceptie!
Romania creste cu noi!
Ultima ora:
ObservatorIlie Pușcaș: Tehnologia blockchain devine un pilon strategic pentru economia viitorului
PoliticRadu Burnete: Mark Rutte a transmis astăzi un mesaj foarte clar – România are aliați pe care se poate baza. Dacă România este atacată, 31 de state vor sări în apărarea ei
EconomieGruia Stoica: Electroputere VFU Pașcani, parte a GRAMPET Group, câștigă pentru a treia oară în fața STB, în procedura de atribuire a contractului de tramvaie pentru București
ExternCristian Andrei: Câteva facts despre alegerile de ieri din US, care ne arată lucrurile un pic mai nuanțate
SocialStefan Radu Oprea: Profesor pentru o oră!
EvenimenteCristian Sporis:🚀 MoonshotX Edition II Bootcamp – Romania’s first private economic diplomacy platform!
EditorialMarco Badea: New York-ul și-a ales primarul care promite să-l salveze. Zohran Mamdani intră în război cu Trump
CulturaLigia Deca: În domeniul cultural, România continuă să-și protejeze și să-și promoveze patrimoniul, inclusiv siturile de patrimoniu UNESCO
Club Romania | Elite si idei / www.oranoua.ro - Open Source Internet Database part of a non-governmental project / Contact: office[at]oranoua[.]ro | Operated by CRSC Europe


